top of page

ERV Evropská pojistila do zahraničí rekordních 1,35 milionu klientů

Praha, 30. 3. 2023 – Český pojistný trh vloni vyrostl o 7 % na 157 miliard korun, neživotní pojištění o 8,9 %, životní o 3,2 %. Silné oživení zaznamenal i trh cestovního ruchu.

S ERV Evropskou pojišťovnou vycestovalo do zahraničí rekordních 1,35 milionů klientů, což je 103% nárůst. Celkem pojistila 1,5 mil. klientů. V porovnání s předcovidovým rokem 2019 to bylo o 22 % více. Společnost tak vloni dosáhla obratu přes 1,3 miliardy korun.


Ilustrační foto: Costa Blanca, © Jiri Pilnacek
Ilustrační foto: Costa Blanca, © Jiri Pilnacek

V loňském roce jsme naplno zúročili vývoj nových produktů, se kterými jsme jako první na trhu přišli už během pandemie COVID-19. Potvrdilo se nám, že lidé v posledních letech více dbají na kvalitu cestovního pojištění a že naše specializace a know how v této oblasti mají pro klienty svoji hodnotu,“ říká Libor Dvořák, předseda představenstva ERV Evropské pojišťovny. Díky novým produktům s komplexní pojistnou ochranou pro klienty cestovních kanceláří a variabilitě nového jednorázového pojištění SingleTrip si loni ERV Evropskou zvolilo pro své cesty do zahraničí 1,35 milionu klientů, což je nejvíce v celé 30leté historii pojišťovny.


Partnerství s cestovními kancelářemi je stále silnější

ERV Evropská díky dlouholeté intenzivní spolupráci s cestovními kancelářemi opět posílila postavení v oblasti cestovního ruchu. „Naše cestovní pojištění a pojištění storna poskytují svým klientům největší CK u nás, jako jsou Alexandria, Blue Style, Canaria Travel, Čedok a DER Touristik, kam patří značky EXIM, Fischer a NEV-DAMA (abecední pořadí CK). Celkově spolupracujeme s přibližně 330 cestovními kancelářemi,“ říká Štěpán Landík, člen představenstva ERV Evropské pojišťovny.


Prohloubení spolupráce v oblasti firemních klientů

Firemní pojištění ERV Evropské loni využívalo přes 1.700 společností vč. lídrů ve svých oborech, jako jsou Continental, Samsung, Siemens, Skanska, O2, T-Mobile či ZOO Praha. Nově Evropská pojišťuje zahraniční cesty pracovníků Českého rozhlasu nebo skautské organizace Junák. „Nadále jsme jako hlavní pojistitel poskytovali naše služby v zahraničí pracovníkům Ministerstva zahraničních věcí a jejich rodinným příslušníkům. Podařilo se nám také prohloubit spolupráci s řadou českých univerzit v pojištění jejich studentů a pracovníků,“ říká Landík.


Nárůst obratu, ale i průměrné výše a četnosti hlášených škod

S ohledem na rekordně vysoký počet pojištěných osob dosáhla společnost také historicky nejvyššího obratu ve výši 1,3 miliardy korun. K němu kromě cestovního pojištění přispěly také pojištění insolvence CK, vstupenek nebo jízdních kol. Kvůli rostoucím cenám lékařské péče a dopravy ale také vzrostla meziročně o 2 % průměrná výše škody, která se nyní odpovídá částce 14 tisíc korun. Oproti roku 2019 jde o 31% nárůst. Současně se zvýšila i frekvence hlášených škod, v porovnání s rokem 2019 o více jak 20 %. Dvě třetiny počtu všech škody tvořily tzv. léčebné výlohy, což je stejný poměr jako v roce 2021.

7 zobrazení0 komentářů

Související příspěvky

Zobrazit vše

Comments


Nové příspěvky

B2B Travel blog

bottom of page