top of page

Turistika.cz  >>  Vize

Vize Turistika.cz

Občasným i nadšeným turistům, cestovatelům a výletníkům vytváříme unikátní zdroj informací, databanku zkušeností a praktických rad ostatních turistů, cestovatelů a výletníků pro ještě větší požitek z cesty a výletu, ušetření peněz či nepříjemných situací a bezpečný návrat domů z tuzemska i zahraničí 

Strategie a unikátní koncept Turistika.cz

Věříme, že nejlepšími pomocníky při cestách jsou sami cestovatelé, turisté a výletníci a proto klademe největší důraz na to, aby přímo oni se podíleli na tvorbě tohoto projektu a mohli a chtěli sdílet své zkušenosti a zážitky s ostatními.

Věříme, že vše co potřebujeme vědět, pro opravdu skvělý zážitek z cesty, či výletu již patrně někdo ví, či sám přímo prožil a že právě tato zkušenost je pro ostatní nenahraditelná.

Naší strategií proto, je vytvořit infrastrukturu, technologii a nadšení usnadňující sdílet své zážitky, lehce vyhledat odpověď na mou otázku a najít inspiraci pro cestu, výlet či řešení situace.

Turistika.cz  2007 - 2024

2007 Vize, strategie a programování 

Cílem je česká největší internetová platforma pro turisty a cestovatele, kde sdílejí své zážitky a zkušenosti z cest a výletů. Vytváříme unikátní koncept content managementu, motivaci ke sdílení zkušeností - dělíme se s přispěvateli o peníze z reklamy zobrazené u jejich příspěvků.

Chceme tak zároveň našim partnerům a inzerentům přinést přidanou hodnotu formou pozitivního vnímání jejich značky.  Jsou to právě oni, kdo přispívá turistů a cestovatelům na jejich nejoblíbenější koníček

2008 Spuštění projektu Turistika.cz 

Na web se registruje stovky turistů a cestovatelů měsíčně, přidávají desítky příspěvků denně. Aktivně se účastníme akcí a veletrhů, včetně tradičních akcí KČT, které podporujeme. Přidáváme nové funkce Travel blogu a plánování výletů.

Ocenění cestovní ruch: Tour Film, Karlovy Vary 2008, Tour Region Film 2012

Ocenění technologie a realizace našeho řešení: 1. místo na Internet Effectiveness Awards 2010

2013 Spuštění služby Videotrasy a projektu Livetouring.com

Webová aplikace která unikátně jako první na světe propojuje při zobrazení trasy  video - mapu - výškový profil - body zájmu.  Turisté si tak mohou před jízdou na vybrané trase prohlédnout nebezpečné úseky, frekventovanost dopravy při jízdě po silnici, kvalitu povrchu při jízdě v lese nebo možnosti občerstvení či zajímavých míst a výhledů na trase. >> více o službě videotrasy 

 

Synergickým cílem této služby je efektivní řešení pro destinační management. Jednak je to atraktivní, moderní služba pro propagaci destinace, zároveň pomáhá prodávat služby podnikatelům na trase nebo v její blízkosti.

Technologie videotras zaujala Centrum dopravního výzkumu a měla sloužit pro rozvoj cyklodopravy v Česku a stát se základem pro vznik portálu Českojede.cz. Web včetně obsahu si vzala pod svá křídla agentura Czechtourism a  výsledkem bylo mnoho násobně dražší řešení bez obsahu, který následně zůstal na bedrech regionů. 

Ocenění cestovní ruch: hlavní cena poroty Prix Jury na TOURFILM, 2014

Ocenění technologie a inovativního řešení videotras: Vizionáři roku 2014, 2. místo na IEA 2014

2015 Turistykarta

Z praktických důvodů a usnadněním orientace v regionálních kartách jsme vytvořili službu TuristyKarta. Věrnostní karta pro turisty propojující regionální karty destinačních společností se slevami na zážitky, služby a památky. Do oběhu se dostalo více než 20 000 ks

2017 Deník turisty, Turistika pro život

Komunitní funkce pro registrované turisty a koncept motivace pro návštěvu vybraných míst, aktivit a regionů. 

2018 - 2024 Destinační marketing & Travel blog, virtuální realita 

Unikátní koncept marketingového řešení pro destinační společnosti a turistické centrály spojený se službou Travel blog pro firmy a organizace.

 

Zapojení virtuální reality  - 360° videí a služeb s ní spojené pro propagaci měst, regionů a služeb cestovního ruchu.

​Ocenění​

  • 1. místo cestovní ruch,  IEA.CZ 2010

  • 3. místo internetové portály, IEA.CZ 2010

  • 1. místo Tour Film, Karlovy Vary 

  • 2. místo na Tour Region Film  

  • Vítěz projektu Vizionáři 2014 

  • 2. místo cestovní ruch a doprava, IEA.CZ 2014

  • Best Content Management, Business Elite Awards 2016 

  • Best Content Management 2018 - Eastern Europe, 

  • Corporate USA Today - Annual Awards - 2018 edition  

20190409_103655.jpg

Napsali o nás

strategie-2010.jpg
bottom of page