top of page

Češi se do zahraničí rádi vrací

74 % z těch, kteří byli v zahraničí předloni, vyrazili znovu i loni

Praha, 22. 2. 2023 – Letošní zájem o včasné nákupy letních dovolených je více než o polovinu vyšší než v minulém roce, což značí návrat k trendu před pandemií COVID-19, kdy se v předprodejích prodala i téměř polovina všech letních zájezdů. O oblibě Čechů vracet se do zahraničí svědčí i skutečnost, že se loni k moři vrátil každý sedmý Čech.


Ilustrační foto, zdroj: wix
Ilustrační foto, zdroj: wix

Táhne hlavně moře

Z aktuálního průzkumu agentury NMS pro ERV Evropskou pojišťovnu vyplývá, že dovolená u moře je dlouhodobě jedním z nejoblíbenějších způsobů, jak Češi tráví svou letní dovolenou. Předloni se na dovolenou k moři vydalo 22 % Čechů. Téměř 70 % z nich se pak k moři opět vrátilo loni. 15 % lidí, kteří byli v roce 2021 u moře, se loni rozhodli opět vyrazit do zahraničí, ale jako svoji destinaci vybrali místo, které u moře nebylo. Stejná část Čechů pak vyměnila letní dovolenou u moře za čas strávený v Česku.


Plánování letošní dovolené

Letos plánují na dovolenou vyrazit téměř dvě třetinu Čechů (61 %). 13 % z nich má již dovolenou zakoupenou, nebo si ji plánuje pořídit nejpozději do konce února. 18 % Čechů ji pak chystá zakoupit ještě před začátkem letních prázdnin a 30 % vyčkává až na Last-Minute nabídky. Každý čtvrtý letos dovolenou neplánuje vůbec.


Výhled na letní dovolené

Vysoký zájem Čechů o cestování potvrzují aktuální předprodeje zájezdů. „Od začátku roku si dovolenou na léto zakoupilo o zhruba polovinu více lidí než loni. Další silnou vlnu nákupů pak předpokládáme před začátkem letních prázdnin a v rámci oblíbených Last-Minute nabídek,“ říká Vlastimil Divoký, manažer marketingu a komunikace ERV Evropské pojišťovny a dodává: „Podle aktuálních čísel očekáváme, že i letošní sezona bude silnější než poslední předcovidová, tedy v roce 2019.“9 zobrazení0 komentářů

Související příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page