top of page

Česko v číslech - cestovní ruch 2020

Cestovní ruch tvrdě zasáhla vládní opatření spojená s epidemií covidu-19.


Počet hostů v hromadných ubytovacích zařízeních se v roce 2020 meziročně snížil o více než polovinu a návštěvnost ubytovacích zařízení se po několikaletém nepřetržitém růstu propadla na úroveň 90. let. Nejvýrazněji ubylo hostů z ciziny, kterých přijela oproti roku 2019 jen čtvrtina, tedy 2,8 milionu osob. Poklesy návštěvnosti se dotkly bez výjimky všech krajů České republiky.


Největší propad zaznamenala Praha, která meziročně přišla o téměř šest milionů hostů, počet jejich přenocování klesl o 13,6 milionu. U domácích hostů především díky letní sezóně klesla návštěvnost v Libereckém kraji „jen“ o 19%, v Jihočeském o 17% a v Karlovarském o 9%. Letní uvolnění restrikcí vedlo k obrovskému zájmu o dovolenou v Česku. Ubytování domácích hostů vzrostlo v červenci a srpnu meziročně o více než dvacet procent.


HLAVNÍ UKAZATELE CESTOVNÍHO RUCHU

Do pětihvězdičkových hotelů a kempů přijelo v roce 2020 meziročně více Čechů, v ostatních kategoriích hromadných ubytovacích zařízení (HUZ) počet domácích i zahraničních hostů výrazně poklesl. Více než 90% propad návštěvnosti HUZ byl zaznamenán v dubnu, květnu a listopadu.


HLAVNÍ UKAZATELE CESTOVNÍHO RUCHU
HLAVNÍ UKAZATELE CESTOVNÍHO RUCHU


HOSTÉ V UBYTOVACÍCH ZAŘÍZENÍCH

V roce 2020 počet hostů v HUZ meziročně poklesl o 51% a počet přenocování se snížil o 45%.

HOSTÉ V UBYTOVACÍCH ZAŘÍZENÍCH
HOSTÉ V UBYTOVACÍCH ZAŘÍZENÍCH

ZAHRANIČNÍ NÁVŠTĚVNÍCI

V roce 2020 se z nerezidentů u nás ubytovalo nejvíce Němců, přestože meziročně klesl jejich počet o 61%.

ZAHRANIČNÍ NÁVŠTĚVNÍCI
ZAHRANIČNÍ NÁVŠTĚVNÍCI

10 zobrazení0 komentářů

Související příspěvky

Zobrazit vše

コメント


Nové příspěvky

B2B Travel blog

bottom of page