top of page

Česká republika láká stále více zahraničních turistů


Česká republika je dlouhodobě populární destinací nejen pro tuzemské, ale i pro zahraniční turisty. Oblibu ukazují i aktuální data Českého statistického úřadu pro druhé čtvrtletí.

Narůstající trend v počtu domácích i zahraničních turistů potvrzují data Českého statistického úřadu již od roku 2015. K navýšení návštěvnosti došlo v obou uplynulých čtvrtletích roku 2017. V prvním z nich ČSÚ eviduje více jak 11 % nárůst, v druhém pak dokonce 14 %. Počet Čechů přenocujících v tuzemsku se tak v porovnání s loňským pololetím navýšil o 13 %.

Za stále rostoucí oblibou navštívit Českou republiku stojí především rostoucí kvalita poskytovaných služeb v tuzemsku i množství turistických atrakcí od historických památek, přes adrenalinové zážitky a hory.

Jen od začátku letošního roku se každý měsíc ubytuje v hromadných ubytovacích zařízeních více než milion návštěvníků. Rekordní počet hostů oproti minulým letům zaznamenala Česká republika v červnu, kdy zde přenocovalo na dva miliony turistů.

Nejčastěji Českou republiku navštěvují tradičně Němci, dále pak turisté z Rakouska a Slovenska. Dlouhodobě se k nám vracejí turisté z Ruska, oproti minulému roku došlo k navýšení o 51 %. Počet turistů však nedosahuje stále stejných čísel jako před propadem, který byl v pololetí roku 2015. Velký nárůst zaznamenali turisté z Číny, kterých přicestovalo o 56 % více. I tak je to stále o téměř 60 tisíc méně turistů než z Ruska. Skok zaznamenala i Indie s 39 % nárůstem, tj. 41 392 turistů. Potěšitelný nárůst turistů je z pobaltských států s více než 10 %.

Zdroj: Asociace cestovních kanceláří ČR


Kontakt: Jan Papež, místopředseda ACK ČR, jan.papez@ackcr.cz, tel. 603 535 989

5 zobrazení0 komentářů

Související příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page