top of page

ITB Berlín 2022 opět pouze virtuálně


Virová mutace omikron zhatila optimistické plány pořadatelů ITB v Berlíně: největší světový veletrh cestovního ruchu, který se měl konat od 9. do 13. března 2022, musel být zrušen a proběhne jenom online.


Ještě před pár týdny panovalo přesvědčení, že ITB Berlín se uskuteční i za přísných podmínek a omezení, která stanovil berlínský senát. Mezitím se však v Německu zvýšil počet nakažených, do země byla zavlečena varianta koronaviru omikron a zpřísnily se podmínky pro vstup do země z mnoha jiných států. Organizátoři se tedy rozhodli veletrh zrušit.

„Problém je, že vystavovatelé ani návštěvníci by neměli žádnou jistotu,“ řekl David Ruetz, ředitel ITB, odbornému serveru fvw.de. „Nikdo nemůže nyní říci, jak se situace s koronavirem bude vyvíjet dál.“ Organizátoři se zároveň chtěli vyhnout odřeknutí na poslední chvíli, jak se to stalo loni.

Digitální veletrh v termínu 9.–11. března

Zrušen je veletrh ve své prezenční podobě a stejně jako loni se místo toho bude konat online. Akce a „setkání“ ze všech tří dnů, tedy od 9. do 11. března 2022, se budou streamovat.

„I když se lidé nemohou setkat na veletrhu osobně, podnětné debaty o budoucnosti odvětví jsou samozřejmě potřebné,“ uvedl Ruetz. Důležitým tématem virtuálních setkání by mělo být téma odolnosti: jak posílit obranyschopnost cestovního ruchu vůči krizi? Jak se lépe připravit na možné budoucí pandemie nebo podobně nepříznivé situace?

V polovině března se chystá Business Day

Kromě online veletrhu by se 17. března měl konat tzv. Business Day. Online proběhne i rychlý networking, který pořadatelé ITB zavedli ještě před pandemií Covid-19. Virtuální stánky ovšem nyní nebudou. V průběhu roku 2022 se plánují jakési decentralizované „mini-ITB“, kdy veletrh navštíví různé evropská města ve formě roadshow. Přesné termíny a místa ještě nebyla určena.

Všichni vystavovatelé, kteří se na ITB 2022 přihlásili, dostanou zaplacené zálohy v plné výši zpět, ujistil Ruetz. Bude vráceno i již zaplacené vstupné.

Jako první velký berlínský veletrh plánovaný na příští rok byly už koncem listopadu odvolány Zelené týdny 2022, což je největší světová přehlídka v oboru zemědělství a potravinářství. Dále pak v Německu odpadly všechny další výstavní akce s datem konání do konce února 2022, například veletrh cestovního ruchu v Hamburku. ITB měl být první veletrh, který se měl příští rok skutečně konat. Ale i to už je nyní minulostí.


V březnu 2023 se ITB Berlin opět vrátí s osobní akcí. ITB Berlin 2023 se otevře 8. března a v souladu s přáním všech hráčů na trhu se bude konat na berlínském výstavišti.


Zpráva o světových trendech v cestování ITB 2020

itb-world-travel-trends-report-2020
.pdf
Stáhnout PDF • 1.38MB

zdroj: TTG, ITB

16 zobrazení0 komentářů

Související příspěvky

Zobrazit vše

Commentaires


bottom of page