Travelcon 2018: Výstaviště bude hostit už druhý ročník odborné konference věnované turistickému ruchu na jihu Čech

02.03.2018

Dvoudenní odborná konference Travelcon je největší letošní akcí, která se cíleně věnuje rozvoji cestovního ruchu v jižních Čechách. Uskuteční se ve dnech 12. - 13. dubna 2018 na českobudějovickém Výstavišti v pavilonu Z.

Komu je konference určena?
Především zájemcům, kteří podnikají v turismu, hotelnictví, gastronomii, například dopravcům, majitelům restauračních zařízení, zábavních atrakcí nebo cestovních kanceláří. Hlavními organizátory jsou Jihočeská centrála cestovního ruchu, Jihočeský kraj a Destinační společnost Českobudějovicko - Hlubocko.

"Konference Travelcon je určena především odborníkům, kteří přímo působí v cestovním ruchu v Jihočeském kraji. Velký prostor k výměně zkušeností zde dostanou zájemci, kteří poskytují různé turistické služby, zajišťují ubytování, fungování infocenter či služby v gastronomii. Možnost načerpat nové vědomosti budou mít i zástupci měst a obcí i různých spolků," uvedl za pořadatele ředitel Jihočeské centrály cestovního ruchu Jaromír Polášek.

Co konference přinese?
Dva dny plné přednášek, work shopů, přeshraničních zkušeností, diskuzí, trendů a novinek. Program je rozložen do pěti hlavních témat: business v cestovním ruchu, kvalitní služby a personál, mimosezóna, média a marketing a památky.
Na zájemce čeká více než 20 odborných přednášek, které povedou čtyři desítky erudovaných přednášejících. Program konference je zveřejněn na webových stránkách www.travelcon.cz.

Na webu je možné se také zaregistrovat k účasti - do konce února za zvýhodněnou cenu. V rámci konference se uskuteční i celodenní vzdělávací program Asociace hotelů a restaurací České republiky (AHR ČR).

Program Travelconu je mimořádně atraktivní. Přednášející přiblíží například novinky v oblast komunikačních trendů a sociálních médií v cestovním ruchu. Nabídnou i nové pohledy na zvyšování návštěvnosti, či zacílení na business klientelu v mimosezóně. Poradí například, jak z neúspěchu udělat úspěch, jak se odlišit v ubytování i jak připravit gastronomický zážitek na netradičním místě. "To vše by mělo účastníkům konference přispět k dalšímu zkvalitnění jejich práce a ke zdokonalení koncepčního a strategického plánovaní, které odpovídá současným trendům," upřesnil přínos konference předseda Destinační společnosti Českobudějovicko - Hlubocko David Šťastný.

Za velmi prospěšný považuje i networking zúčastněných, který pomůže k výměně osobních zkušeností i kontaktů mezi lidmi, kteří se pohybují ve stejném oboru - v cestovním ruchu. Loňský premiérový ročník přilákal 253 registrovaných účastníků konference z celé České republiky, kteří naslouchali 41 expertům z různých oborů souvisejících s cestovním ruchem a marketingem.

Konference Travelcon 2018 (12. - 13. dubna) se souběžně koná s jihočeským veletrhem cestovního ruchu Travelfest (13. - 14. dubna) a gastronomickým veletrhem Gastrofest (13.- 14. dubna). Travelfest nabídne návštěvníkům možnost prohlédnout si expozice turistických oblastí a cílů, měst, regionů, infocenter, podnikatelských subjektů a dalších společností působících v cestovním ruchu.

Na Gastrofestu se v kuchyňských studiích představí nejen špičkoví kuchaři, návštěvníci také ochutnají degustační porce a další speciality z gastronomických provozů, které se na veletrhu prezentují.
Podrobné informace k programu konference Travelcon i přihlášky k účasti naleznete na webových stránkách: www.travelcon.cz.

Organizátoři konference Travelcon:
Jihočeská centrála cestovního ruchu (JCCR) je příspěvkovou organizací zřizovanou Jihočeským krajem, která využívá dotace, příspěvky a granty z nejrůznějších zdrojů na podporu cestovního ruchu, s jejichž pomocí vytváří produkty cestovního ruchu, rozvíjí turistickou infrastrukturu, kulturu v regionu a spolupráci s příhraničními regiony Horního a Dolního Rakouska a Bavorska. JCCR prezentuje region na domácích výstavách a veletrzích cestovního ruchu, provozuje oficiální Informační systém cestovního ruchu Jihočeského kraje a neustále ho rozšiřuje o aktuální data. Hlavním cílem JCCR je realizace projektů zaměřených na rozvoj cestovního ruchu v regionu a prezentaci regionu jako turisticky atraktivní destinace.

Destinační společnost Českobudějovicko - Hlubocko, se rozkládá na území 650 kilometrů čtverečních mezi Českými Budějovicemi, Hlubokou nad Vltavou, Lišovem a Týnem nad Vltavou. Oblast protíná řeka Vltava. Najdeme zde historické městské útvary, moderní infrastruktury, rovinaté cyklostezky, staleté rybniční kaskády, lesní obory i skalní soutěsky. To je jen stručný výčet mnoha podob krajiny plné kulturních i přírodních krás. Oblast pulzuje bohatým kulturním i sportovním životem. Destinační společnost Českobudějovicko - Hlubocko koordinuje poskytovatele služeb cestovního ruchu na daném území za podpory Jihočeského kraje, města České Budějovice a města Hluboká nad Vltavou. Cílem je efektivnější řízení turismu v regionu.