Přes vánoční svátky vycestuje do zahraničí o pětinu více lidí

28.11.2018

Stále více Čechů tráví Štědrý den či Silvestra mimo domov. Vyplývá to z aktuálních statistik cestovní agentury Invia, podle kterých odjede na letošní svátky do zahraničí o pětinu více lidí než vloni. Zájem mají cestovatelé především o zájezdy do teplých krajin, například ve Spojených arabských emirátech oslaví Štědrý den téměř šestkrát více osob než vloni. Nejvíce Čechů pak volí dovolenou v Egyptě, oblíbené jsou ale také hory.

Vánoce a Silvestra tráví Češi stále raději v teple. Z dosavadní poptávky po zájezdech ovšem vyplývá, že se při výběru nebojí více experimentovat. Zatímco vloni vyrazila na Štědrý den téměř polovina českých turistů do Egypta, letos zájem o vánoční dovolenou v Egyptě klesl a nahrazují jej i vzdálenější destinace. "Egypt je nadále nejpopulárnější destinací, kam Češi jezdí prožít Štědrý den i následující sváteční týden. Postupně ale objevují též další země. Zájem mají například o pobyty na Kapverdách, Kanárských ostrovech, Maledivách nebo na Kubě," komentuje Andrea Řezníčková, tisková mluvčí cestovní agentury Invia, která je jedničkou v online prodeji dovolených na českém trhu. Oproti minulému roku podle ní nejvíce vzrostla poptávka po zájezdech do Spojených arabských emirátů. "Štědrý den chce letos ve Spojených arabských emirátech prožít šestkrát více lidí než v loňském roce, SAE se tak staly dokonce druhou nejpopulárnější destinací," doplnila.

Vedle exotických zájezdů však mají Češi stále zájem též o vánoční a silvestrovské lyžařské zájezdy. Téměř 20 % turistů vyrazí na Silvestra do Rakouska, populární jsou rovněž tuzemské dovolené. Poptávka po pobytech na českých horách s oslavou Silvestra stoupla oproti loňsku dokonce o dvě třetiny. "Dvakrát více lidí vyrazí na závěr roku do Francie. Láká je zde nejen možnost lyžování v Alpách, ale i novoroční oslavy strávené v Paříži nebo v jiném velkém městě," dodala Řezníčková. Turisté, kteří neholdují lyžování, ale zároveň nechtějí investovat do exotické dovolené, pak podle ní volí pro svou dovolenou například Maďarsko. Štědrý den tam stráví 8 % osob, které si zakoupily zájezd u cestovní kanceláře.

O společnosti Invia.cz, a. s.

Společnost Invia.cz, a. s., je největší cestovní agentura v České republice a autorizovaný prodejce zájezdů více než 300 renomovaných a pojištěných cestovních kanceláří působících na českém a slovenském trhu. Zákazníkům nabízí neustále aktualizovanou nabídku katalogových i Last Minute zájezdů v přehledné, jednotné formě, čímž šetří jejich čas při plánování dovolené. Díky svým kvalitním službám má cestovní agentura Invia již více než 2 000 000 spokojených klientů. Invia navíc poskytuje unikátní pojištění Faktor 100, které chrání klienty při krachu cestovní kanceláře. Díky svým službám zajistila Invia klientům možnost nejbezpečnějšího nákupu dovolené na českém trhu.

Webové stránky www.invia.cz byly v roce 2012 vyhodnoceny jako absolutní vítěz soutěže WebTop100 v kategorii Obchod a služby a zároveň oceněny 1. místem v kategorii Cestovní ruch. V prestižní anketě TTG Travel Awards byla Invia v letech 2013-2016 oceněna jako nejlepší online prodejce.

Cestovní agentura je pro zákazníky dostupná nejen na internetu, ale i ve více než 160 kamenných pobočkách ve městech po celém území České republiky. Invia má své zastoupení na Slovensku, v Polsku a Maďarsku.

Kvalitní servis společnost svým zákazníkům zaručuje prostřednictvím špičkových technologií, znalosti cestovního ruchu a moderního brněnského call centra s vysoce kvalifikovanými prodejci.


Od 11. listopadu do 11. prosince bude Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) přijímat žádosti o podporu z dotačního programu COVID - cestovní ruch, který má pomoci subjektům působícím v turismu překlenout současnou fázi koronavirové krize. Jihočeská centrála cestovního ruchu (JCCR) se ve spolupráci s manažery jedenácti jihočeských turistických...