Jak prohlížet 360° videa a virtuální realitu

17.07.2018

Základem je mobilní telefon se gyroskopem. Pak si můžete snadno prohlížet 360° videa pohybem telefonu nebo za pomocí tzv cartboardů. Od jednoduchých papírových až po různé druhy plastových VR brýlí s bluetooth ovladačem. Ty jsou univerzální pro jakékoliv mobilní telefony (android, iOS)

Opravdu dokonalý zážitek vám pak umožní, Google Daydream nebo Samsung Gear se samostatnou platformou Oculus. Nejdokonalejší je HTC Vive, které se připojí k vašemu počítači. Z herních konzolí najdete virtuální realitu u Playstationu 4.

Tip na praktický článek: Jak vybrat správné brýle pro VR. 


Zařízení pro virtuální realitu

Kde koupit VR brýle:   VR brýle k mobilu   /   VR brýle k PC   /   k herní konzoli  

Telefony podporující VR (dle typu): Lenovo, LG, Blackberry, Samsung, Nokia, HTC, Google Pixel, Sony, Honor, Asus, Huawei, IPhone, Razer ... ceny jsou od 6 400,- Kč

Novinka: Oculus Go, samostatný VR headset přímo od Facebooku

VR headset Oculus Go je na tom po technické stránce velmi dobře. LCD displej s celkovým rozlišením 2 560 × 1 440 pixelů dává tušit, že zážitky z virtuální reality budou naprosto perfektní. Oculus Go také sází na novou technologii fast-switch, která má zamezit problémům s nízkou obnovovací frekvencí. Právě ta stojí ze fyzickými problémy při delším používáním typického VR headsetu. Na obtíž nebude ani hmotnost, protože ta se zastavila na pouhých 485 gramech.

Platforma Oculus Go je plně podporovaná celou řadou výrobců a je kompatibilní s již hotovými aplikacemi například pro Gear VR. Můžete se těšit například na Netflix, Facebook 360, RedBull TV, CNN VR, Hulu, Discovery VR a na více než 1 000 zábavných her. 


Herny s  virtuální realitou


VR 360° videa od Turistika.cz